top of page

Aykut Atasay

Güneş burcu İkizler, yükseleni Akrep dünyaya gelmiş biri olarak hayatta beni canlı tutan motivasyonlar merak, araştırmak, paylaşmak ve bireysel/toplumsal değişime katkıda bulunmak. Bundan sebep ki üniversite yıllarımda Siyaset Bilimi, Sinema, Modern Türkiye Tarihi ve Kadın Çalışmaları üzerine eğitim gördüm ve birçok sosyal harekette aktif rol aldım. Özellikle, Türkiye'deki homofobi ve transfobiyi görünür kılmak adına video ve belgesel işleri ürettim.

 

Eylemliliğin getirdiği dışadönüklük, isyan ve çaresizliğin tam sigortalarımı attırdığı sırada yoga ve meditasyonla karşılaştım. Kısa süre sonra, Cihangir Yoga'da iletişim kısmında çalışmaya başladım, aynı zamanda Temel, Vinyasa, Yin, Restoratif, Yoga Terapi ve çocuk yogası hocalık eğitimlerine katılma fırsatı buldum. Üç yıldır kapalı gruplara yoga dersi veriyorum.

 

İki yıldır da, sertifikalı bir eğitmen olmak için baş koyduğum Marshall Rosenberg'in Şiddetsiz İletişim bilincini yaşamıma entegre etme ve çevremle paylaşma sürecini yaşıyorum.

 

''Empatinin Gücü'' adıyla tek günlük seminerler veriyorum, Skype üzerinden birebir ya da gruplarla eğitimler yapıyorum. Şiddetsiz İletişim Topluluğu'nda gönüllü olarak çalışıyorum.

Aynı zamanda, beyin bilimine büyük bir merakım var, bu yüzden de nöropsikiyatr Dan Siegel'in ''Kişilerarası Nörobiyoloji'' eğitimine devam ediyorum.

 

Son dört yılım durmayı, dinlemeyi, şükretmeyi ve hayatta neleri kontrol edebileceğimi öğrenmekle geçiyor. Sosyal hareketlerdeki yıllarım dışarıyı, yoga, Budizm, meditasyon ve Şiddetsiz İletişim'le geçen yıllarım da kendimi tanıdığım yıllar oldu.

 

Şimdi, bu deneyimleri birleştirme ve sunma, birlikte paylaşırken de öğrenme zamanı benim için. Hayalim ve uğraşım ise kimsenin kaybetmediği bir dünya deneyimleyebilmek.

Daha fazla bilgi için: aykutatasay@gmail.com

bottom of page