top of page

Kalp Dili'ne Giriş Semineri


"Bir sonraki sözünüz dünyayı değiştirebilir.” Bu cümle, Şiddetsiz İletişim’in kurucusu Marshall Rosenberg’in ‘Çatışma Ortamında Barış Dili’ adlı kitabının alt başlığı...

O kitapta Marshall Rosenberg şöyle yazmış: “Barış öç almaktan ya da yalnızca öbür yanağı da uzatmaktan çok daha zor bir şeyi; insanların birbirine saldırmasını sağlayan korkular ve karşılanmayan ihtiyaçlarla empati kurmayı gerektirir. Bu duygular ve ihtiyaçların farkında olmak, insanın karşı saldırıya geçme arzusunun kaybolmasına neden olur. Bunun yerine amaç, empatik bağlantı kurmaya ve insanların içindeki şiddeti dönüştürmek ve işbirliği içinde ilişkiler kurmak için gereksindikleri becerileri kazandıracak eğitimler sunmaya dönüşür.

Biz de sizi kalbimizin çok iyi bildiği ama unuttuğumuz bu dili birlikte hatırlamaya davet ediyoruz. Eğer siz de kendinizle ve başkalarıyla barışı ve gönülden vermeye dayalı bir akışı özlüyorsanız 13-14 Mayıs'ta buluşalım. Hakkımızda: Adlarımız: Deniz Spatar ve Özgen Saatçılar. Bundan yaklaşık 3 yıl önce birbirimizi Vivet Alevi’nin 2013-2014 Şiddetsiz İletişim Temel Eğitim Programı’nda tanıdık. Kimi zaman birlikte güldük, bazen de ağladık, yol arkadaşı olduk. Birlikte büyüyor ve gelişiyoruz. Sizinle bizi zenginleştiren bu dilin temellerini paylaşmak istiyoruz. Rezervasyon yaptırmak, yer, katılım koşulları ve programla ilgili ayrıntılı bilgi almak için ozgen.saatcilar@gmail.com’a mail atmanızı rica ediyoruz.

93 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page