top of page

Vivet Alevi ile "Kalpten Yaşama Sanatı Kampı"


Kurban Bayramı planlarınızı yaptığınız şu sıralarda sizleri, şefkatle iletişimi deneyimlemek üzere “Kalpten Yaşama Sanatı” Kampına davet ediyoruz. Bu beş gün boyunca topluluk ruhu ile huzur bulmaya, bilgi ve birikimlerinizi tazelemeye; oyun, kendine özen ve empati dağarcığınızı zenginleştirmeye davetlisiniz. Eşinizin, dostunuzun, sevgilinizin, çocuklarınızın ve kendinizin ihtiyaçlarının aynı değerde olduğu, benzer değerleri paylaştığınız insanlarla vakit geçirirken öğrenmenin oyuna dönüşeceği eşsiz bir tatil olanağı yaratmak üzere Hayal Köyünde buluşalım...

Kalpten Yaşama Sanatı Kampında acaba neler deneyimleyebilirsiniz?

• Rahatlamayı, gevşemeyi, hafiflemeyi mi?

• Günlük hayatın dertlerini bırakıp empati akışı ve dürüstlükle bağlantı kurmayı mı?

• İletişim becerilerinizi geliştirmek ve daha da derinleştirmek için eğitmen ve kolaylaştırıcıların rehberliğinde yeni anlayış ve iç görüler kazanmayı mı?

• Her geçen gün içinizde canlı olanların farkındalığını biraz daha arttırmayı mı?

• Duygu ve ihtiyaçlarınızın bilgeliğini kavramak üzere kalp, beden, zihin ve ruhunuza yönelmek size nasıl gelir?

• Yaşayarak, eğlenerek, oynayarak Şiddetsiz İletişim’i hayatımıza davet etmek içinizden gelir mi?

• Belki kızgınlık, suçluluk ve utanç duyguları üzerine de çalışmak istersiniz...?

• Şiddetsiz İletişim’in manevi değerini anlamak mı?

• Grup süreçlerini yönetmek mi?

• Herkesin ihtiyacını gözetecek kararlar alma becerisi kazanmak mı?...

Çalışmanın içeriği:

• Her sabah tüm grubun katılacağı topluluk zamanında açık alan yönteminden de yararlanarak herkesin ihtiyacını gözetecek biçimde birlikte günümüzü planlayacağız. Burada ilginizi çeken konuları paylaşma, ortaya çıkacak yeni konulara eğilme değerli bulduğunuz konularda çalışmanın ortamını yaratma ve eğlenmenizi planlama olanağı bulacaksınız.

• Her akşam kutlama-yas çemberinde günü değerlendireceğiz.

• Her gün, öğleden önce ve öğleden sonra sunulan çeşitli konulardakioturumlara katılabileceksiniz.

• Dinamik, şimdi ve andan ana içimizde canlı olana bağlı şekillenecekçalışmada; sunumlar, alıştırmalar, görüş alışverişleri, paylaşımlar, küçük grup çalışmaları, rol oyunları, yemeklerde ve yürüyüşler sırasında empati, empati, empati empati grupları, deneysel öğrenme, açık yüreklilik... vb. gibi çeşitli yöntemleri kullanacağız.

Kimler katılabilir?

Bu inzivada daha önce yıllık programlara katılan arkadaşları, eş ve çocuklarını ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Aynı zamanda alıştırma gruplarına katılan ve bu dilde derinleşmek isteyen katılımcıları da kampa davet ediyoruz.

Varış-Ayrılış

30 Ağustos 2017 Çarşamba saat 11.00’de çalışmamız başlayacak. 04 Eylül 2017 Pazar saat 15.00’te bitecek.

Ücretlendirme:

Kalbimizin arzusu herkesin ihtiyacını gözetmeyi başararak karşılıklı maddi güvenliğimizi sağlayacak yollar bulmak.Sabah ve akşam topluluk zamanı, öğleden önce ve sonra gerçekleşecek olan toplam 16 oturum 4 seminer gününe tekabül etmektedir ve ücreti 800 TL'dir. Sizi açık kalpli cömertlik prensibi ile uyum içinde oturumları sunan kolaylaştırıcılara armağanlarınızı sunmaya davet ediyoruz. Maddi kaynaklarının yetersizliğinden dolayı katılamayacak insanları düşünerek rica ettiğimiz miktardan daha fazlasını ödemeyi seçtiğiniz takdirde kaynakları sınırlı kişilerin de bu çalışmadan faydalanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Çocuk Katılımı:

Çocuklarınızla gelmek isterseniz yeterli katılım olduğunda BBOM öğretmen köyü eğitmenleriden ücretli destek almayı tasarlıyoruz.

Konaklama ve yeme içme:

DAĞBELEN Hayal Köyü Bodrum'da gerçekleşecek. Burası bir eko köy olup bununla ilgili arzu ve istekleri bildireceğiz.

Bungalov kişi başına konaklama ücreti (5 gece konaklama) 450 TL

Bungalovlarda bir ranza ve üçüncü bir yatak bulunmaktadır.

Kerpiç evlerde 4 kişiye kadar kalınabilir.

Çadırda konaklama için lütfen Hayal Köyü’nden bilgi alınız.

Beslenme ile ilgili alışverişimiz köy ahalisi tarafından yapılacak ancak yemekleri biz katılanlar kendi aramızda hazırlayacağız.

Ödemeler:

Bayram nedeni ile en kısa zamanda (mümkünse 5 Ağustos'a kadar) rezervasyon kaparosu karşılığı 350 TL ödemenizi (ve ulaşımınızı çözmenizi) rica ediyoruz. Arabanızla gelirseniz, denize gitme organizasyonları daha kolaylaşır.

Rezervasyon, kayıt konularında daha geniş bilgi için Deniz Spatar denizspatar@gmail.com ve konaklama için Feyza Eyikul feyza@baskabirokulmumkun.net ile iletişim kurabilirsiniz.

Sertifika

Dört günlük Şiddetsiz İletişim Merkezi (Center for Nonviolent Communication / ABD) katılım belgesi verilecektir.

277 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page