top of page

"Haklının ve Haksızın Ötesinde" İzmir'de


Haklının ve haksızın ötesinde, mutlu ve uyumlu ilişkiler!

Yaşamınızda daha fazla uyum ve mutluluk ister misiniz?

İlişkiler bize acı vermek, hayatımızı zorlaştırmak için değil, hayattan keyif alabilmemiz için vardır.

Oysa ki çoğu ilişkide yoğun acılar çekip, hayal kırıklıkları yaşayabiliyoruz.

Aslında bu zorluklar, nasıl baş edileceğini bildiğinizde harika büyüyüp gelişme fırsatlarıdır ve üstesinden geldiğinizde daha fazla uyum yakalamamızı sağlar.

Bu eğitimde iletişim çatışmalarınızı nasıl uzlaşıya, birer öğrenme fırsatına dönüştürebileceğinizle ilgili oldukça etkili yöntemler paylaşacağız. Üstelik teorik ve soyut değil hayatın içinden örneklerle ve birebir pratik yaparak.

Kimler "Haklının ve Haksızın Ötesinde" Seminerine Katılabilir?

İlişkilerde yaşanan sorunların nedenlerini anlamak ve çatışmaları uzlaşıya dönüştürecek yolları öğrenmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Seminer Kapsamı:

- Eş-partner ilişkileri

- Ebeveyn çocuk ilişkileri

- Çalışma ortamındaki profesyonel ilişkiler

- Arkadaş ve sosyal ilişkiler

"Haklının ve Haksızın Ötesinde" semineri

19 Ağustos Cumartesi 10:00 - 18:00,

20 Ağustos Pazar 10:00 - 17:00

olmak üzere iki günlük şiddetsiz iletişime giriş semineridir. Bu eğitime katılanlar şiddetsiz iletişim yıllık temel eğitimlerine katılabilirler.

Mekan:

Renkli Orman Anaokulu,

Yaka Mahallesi, Kiraz Sokak, No:20/1 Yakaköy, Bornova, İzmir

Eğitmen:

Şükrü Bozkurt

Asistanlar:

Ceyda Kansızlar

Burcu Ayaztaş

Bilgi ve Kayıt için:

Şükrü Bozkurt, 0 555 209 28 04, sukru-bozkurt@hotmail.com

Eğitmen hakkında:

İşyerimde yaşadığım sorunlardan dolayı 2013 yılında şiddetsiz iletişim yolculuğuna başladım. Bugüne kadar başta Vivet Alevi’nin sunduğu giriş eğitimine olmak üzere, yıllık “Şiddetsiz İletişim Temel Eğitim Programı”na, Francois Beausoleil’in “Suçlamadan Yaşamak” eğitimine, Uluslararası Yoğunlaştırılmış Şiddetsiz İletişim eğitimine, Liv Larsson’un “Kızgınlık, Suçluluk ve Utanç” eğitimine olmak üzere toplam 90 günden fazla farklı 8 ayrı uluslararası sertifikalı şiddetsiz iletişim eğitmenlerinin verdiği eğitimlere katıldım. İki yıldır her hafta Moda ve Tarabya’da şiddetsiz iletişim alıştırma akşamları düzenliyoruz. 2016 yılının ocak ayından beri uluslararası sertifikalı şiddetsiz iletişim eğitmen (CNVC Certification Candidate) adayı olarak yolculuğuma devam ediyorum.

Şiddetsiz iletişimi (Şİ) günlük yaşamımda, ailemle, sevgilimle, arkadaşlarımla, iş yerimde ve kendimle iletişimimde yetkinlikle kullanmanın yaşamımı zenginleştirdiğini, yaşamıma bolluk ve bereket getirdiğini görüyorum. Şİ sürecini derinlemesine anlamanın ve Şİ bilinciyle yaşamanın zaman içerisinde şiddetsizlik yönünde ruhsal dönüşüme katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kendi yaşantıma baktığımda, şiddetsiz iletişim sürecine yirmili yaşlarımda başlamış olsaydım, yaşamımda bir çok şeyi daha farklı yapardım diyordum.

68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page