top of page

Kalp Dili'ne Giriş Semineri İzmir'de


"Bir sonraki sözünüz dünyayı değiştirebilir.”

Bu cümle, Şiddetsiz İletişim’in kurucusu Marshall Rosenberg’in ‘Çatışma Ortamında Barış Dili’ adlı kitabının alt başlığı... O kitapta Marshall Rosenberg şöyle yazmış:

“Barış öç almaktan ya da yalnızca öbür yanağı da uzatmaktan çok daha zor bir şeyi; insanların birbirine saldırmasını sağlayan korkular ve karşılanmayan ihtiyaçlarla empati kurmayı gerektirir. Bu duygular ve ihtiyaçların farkında olmak, insanın karşı saldırıya geçme arzusunun kaybolmasına neden olur. Bunun yerine amaç, empatik bağlantı kurmaya ve insanların içindeki şiddeti dönüştürmek ve işbirliği içinde ilişkiler kurmak için gereksindikleri becerileri kazandıracak eğitimler sunmaya dönüşür."

Ben de sizi kalbimizin çok iyi bildiği ama unuttuğumuz bu dili birlikte hatırlamaya davet ediyorum. Eğer siz de kendinizle ve başkalarıyla barışı ve gönülden vermeye dayalı bir akışı özlüyorsanız 11-12 Kasım'da bekliyorum. Rezervasyon yaptırmak, yer, katılım koşulları ve programla ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bana mail gönderin: ozgen.saatcilar@gmail.com


28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page