top of page

Ebeveynlikte Öfke ile Baş Etmek


17 Ocak 2019, 10.30-14.00

Kolaylaştırıcı: Gizem Alav Şapçı

Aile içinde yaşadığımız çatışmalarda kimi zaman öfkeyle kalkıp pişmanlıkla oturuyoruz. Kimi zaman da öfkemizi kontrol etmek isterken sıkışıyor, kendi ihtiyaçlarımızdan feragat ediyoruz. Her iki durumda ilişkilerimizde bedel ödüyor, ödetiyoruz. Bu atölyede, öfkeyi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerine bize duyurmaya çalıştığı mesajları dinlemeyi ve kendimizi önce kendimize, sonra sevdiklerimize içtenlikle ifade etmeyi deneyimlemek istiyoruz.

Aile içi iletişimde zorlandığımız konuları deneyimsel bir ortamda canlandıracağımız çalışmada katılımcıların bu ve benzeri sorularına yanıt bulmalarını hedefliyoruz: * Çocuğum beni dinlemediğinde bazen ona kızıyorum. Çocuğuma söz geçirmenin başka yolu yok mu? * Evde kimi zamanlar öyle öfkeleniyorum ki kendimden bile korkuyorum. Bu halden nasıl kurtulabilirim? * Bazen öfkenin çok haklı olduğu durumlar da yok mudur? Kendim gibi olabilmek istiyorum.

Şiddetsiz İletişim®’den öğrendiklerimi paylaştığım bu atölye çalışması, ebeveynlere, eğitmenlere ve sevdikleriyle ilişkilerini güçlendirmek isteyen tüm yetişkinlere açık. Bilgi ve kayıt için arayabilir, yazabilirsiniz: Gizem Alav Şapçı / 05325244383 / gizemalav@gmail.com


77 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page