top of page

"Önce Can" Kendime Bakım Atölyesi


18 Haziran 2019 / İstanbul

Kolaylaştıranlar: Gizem Alav Şapçı, Hülya Tosun

Kendimize bakmanın bencillik sayıldığı bir kültürde, kendi ihtiyaçlarımızı ikinci plana atmayı alışkanlık haline getirmiş olabiliriz. Şiddetsiz İletişim bizleri, kendi ihtiyaçlarımızı gözetmeye ve iç kaynaklarımızı doldurmanın yarattığı iyilik halinin canlılığımızı, hayatı beslediği bir anlayışa yönelmeye davet ediyor.

Bu atölyede, “önce can, sonra canan” bakış açısının bencillik değil, “ben”le dolu olmak anlamına geldiğini hatırlayarak, kendimizle olduğu kadar sevdiklerimizle ilişkilerimizi de desteklemek istiyoruz.

@gizemalav ve @ice_bakma_duragi birlikte sunacağımız çalışma boyunca, kendimize bakım ve özene ihtiyaç duyduğumuz alanları fark ederek ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere harekete geçme gücünü (geri) kazanmayı amaçlıyoruz.

Şiddetsiz İletişim’in araç ve yöntemlerini temel alacağımız ve pratik uygulamalarla destekleyeceğimiz “Önce ‘Can’” Atölyesi, Şiddetsiz İletişim’le tanışmış katılımcılar kadar bu yaklaşımı merak edenlere de açık. Bilgi için arayabilir, yazabilirsiniz: Gizem Alav Şapçı 05325244383 / gizemalav@gmail.com .


52 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page