• Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • YouTube - White Circle

© 2018 Şiddetsiz İletişim Türkiye tarafından hazırlanmıştır. Her hakkı saklıdır. 

Özümden Netliğe Yolculuk

October 23, 2018

 

23-25 Kasım 2018/İSTANBUL 

 

Kolaylaştırıcılar: Stephan Seibert, Deniz Spatar 

 

Özümden Netliğe Yolculuk
“Yük”ümün farkındalığındaFotoğraftaki İris’le Stephan NVC On The Road’da karşılaşmış. Daha sonra “Öz”ümüzle buluşmaya odaklanan bu semineri duyurmak için görsel ararken bu fotoğrafa ikimiz birden çekildik. Araştırdık ve mitolojide İris’in tanrıların habercisi olduğunu gördük. İşte bu nedenle, bu seminerde İris’i zaten özümüzde varolan ihtiyaçlarımızın simgesi olarak kullanmak istedik. 


Özümden Netliğe Yolculuk adını verdiğimiz bu seminerde niyetimiz Şiddetsiz İletişim yolculuğunda büyüyüp gelişmeye hizmet eden bazı alanlarda derinleşmek. Bu iki buçuk günlük seminerde “Empati” nasıl oluyor? Bizim duyarlı varlığımız nedir? “Gönülden vermek” özünde gerçekten ne anlama gelir? sorularına ilişkin derin bir anlayışı hep birlikte geliştirmek istiyoruz. 
Günlük yaşamlarımızda Şiddetsiz İletişim bize eşlik ettikçe, duygu ve ihtiyaçlarımıza aşinalığımız artıyor. 


Kendimize empati verip kendimizle bağlantı kurdukça, kendimizi ifade ederken ihtiyaç temelli iletişim kurarak net ricalarda bulunup, diğerlerini empatiyle karşılayabildikçe hayatlarımızın nasıl değiştiğini görüyor, deneyimliyoruz.
Kendi içimizdeki yaraları gösterebildiğimiz, acımızla duyulup kabul edildiğimiz şifa alanlarını deneyimledik. 


Şimdi, bu seminerde bir adım daha atmak istiyoruz: sessizleşen bir alan yaratarak, farkındalığı ve yavaşlamayı davet ediyoruz. Bu öyle bir yer ki sessizleşiyor ve tüm incinme ve acılarımızın ardında içimizde neyin canlı olduğuna tam olarak ayılıyoruz. Sizi çok hassas bir yere, iç bilgelik ve gerçeğimize dokunmaya davet ediyoruz. Her insanın bu hayata ne getirdiğini, neyin ona gerçekten uyduğunu ve kendini bu dünyaya verimlilikle nasıl sunacağını bilen kendi potansiyeli, iç/sessiz sesi olduğunu varsayıyoruz.


Burası bu dünyadaki yerimi biraz daha bilmeye başladığım özgür ve sessiz bir yer.
İç dürtülerimi açıklık ve merakla dinler, kendimi bilinçli bir biçimde ciddiye alır ve geleceğe bakarsam neler mümkün olur? Hangi dürtüler ortaya çıkar ve benim bu dünyadaki yerimi almak için hangi dürtülerim beni nasıl harekete geçirir?
Bunu yaparak, bize bugüne dek güvenlik sunan kendimizle yaptığımız anlaşmaları, kendi yarattığımız gerçekliği terk ediyoruz.


Bu seminerde çoğu zaman bilinçsizce eylemlerimizi yöneten kendi korkularımızla ve güvensizliklerimizle ilişki kurmak için cesaretimizi davet edeceğiz. Kendimizde hem güçlü hem de aynı zamanda incinmiş yerler olduğunun farkına varacağız, odağımızı şu an ve buraya getirip doğamızdaki kendi niyetimize yaklaşıp ileriye bakacağız. Bu yolculukta kendimizle uyum içinde bir yaşam, öz sevgi ve derin öz kabulün taşlarını döşemeye başlayacağız. 
Dileğimiz, herkesin kendi içindeki İris’in açması için gereken güçle buluşabilmesi.
İçerik: Öz Algı ve Kendime Empati. Kendimle İlişkide olmak: Başkalarıyla ve kendimle ilişkideyken, kendimi hissetmek. Bilinçli bir şekilde öz kabulü deneyimleme. Farkındalık ve meditasyon çalışmaları. Egzersizler ve ritüeller. 

Bu eğitim, Şiddetsiz İletişim yıllık programını tamamlamış katılımcılara açıktır. 

Eğitim süresince çevirmen eşliğinde eşzamanlı türkçe çeviri de yapılacaktır.

"Özümden Netliğe Yolculuk" Eğitimi
Cuma 19:30 - 22:00,
Cumartesi 10:00 - 18:00,
Pazar 10:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Mekan: 
Koşan Kaplumbağa Anaokulu
Caferağa Mah. Emin Onat Sok.
No: 11 Moda/Kadıköy

Eğitmenler:
Stephan Seibert
Deniz Spatar

Asistanlar:
Şükrü Bozkurt
Ceyda Kansızlar

Çeviri:
Gizem Alav Şapçı

Bilgi ve Kayıt için:

Şükrü Bozkurt, 0 555 209 28 04, sukru-bozkurt@hotmail.com
Ceyda Kansızlar, 0 530 290 01 47, ceydakansizlar@gmail.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar

November 6, 2019

November 6, 2019

August 16, 2019

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara