top of page

Tina İskender

İnsan olma yolculuğuna epey oldu doğalı. Herkes gibi bir çocuktu, çok meraklı. Yaş aldıkça soru sormayı bıraktı. Ailede küçükler susmalıydı. Fransız okulunda disiplin katıydı. Kolej hayatından çıkıp Basın-Yayın'da radyo-tv gazeteciliği okuduğunda 80'li yıllardı. İlk işini bir holdingte bulduğu için şanslıydı. Yıllar yılları kovaladı. İş, özel hayat derken içindekiyle bağları kopardı. 

Neden sonra yogaya başladı. O zaman kendini hatırladı.

Kendini bilme yolculuğuna Yoga, Tai chi Chigong, Yaratıcı Drama, Mindfulness, Şiddetsiz İletişim ile devam etmektedir. Bu yolda hem öğrencidir hem de kolaylaştırıcı olarak okullarda, özel kurumlarda dersler vermektedir.

Mis kokulu, taze çayı kahveye tercih eder. En sevdiği öğün kahvaltıdır. Ormanda uzun yürüyüşleri, gönülden iletişim kurduğu kişilerle vakit geçirmeyi, çocukları, kedi, köpekleri, kitapları ve mizahı çok sever. 

Olanı Kabul Etme, Özşefkat ve Şefkatin Geliştirilmesi konularında ilerlemek istiyor. Hayatın bir oyun gibi akışkan ve doğal yaşanabilmesinin şifrelerine ulaşmak için gözlemliyor, araştırıyor.

Nefesinde, bedenindeki hislerde ve anda kalmayı pratik ediyor.  

Daha fazla bilgi için: tinaiskender@gmail.com 

bottom of page