top of page

Beyhan F. Kılıçarslan

İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun olduktan sonra 13 yıl sektörde yöneticilik yaptım. 1997 yılında kızım Beyza Nihan’ın doğumuyla dünyaya bakışım ve önceliklerim değişmeye başladı. 2003 yılında oğlum Kerem Alp’in doğumundan sonra ise kurumsal hayattan ayrıldım. Çocuklarımı büyütürken daha barışçıl bir dünyada daha şefkatli bir toplum hayali kurduğumu fark ettim. İnsan, toplum, ilişkiler, iletişim ve öğrenme odağım haline geldi. Bu, benim için kişisel gelişim yolculuğunun başlangıcıydı.

İkinci lisans eğitimimi Sosyoloji alanında aldım. Ardından Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptım. Bu süreçte Aile Danışmanlığı, Pedagojik formasyon sertifika programlarını tamamladım. Aktif öğrenme metotlarına ve yaratıcılığa merakım beni Yaratıcı Drama Lideri olma sürecine taşıdı. İnsanların potansiyeline ve öğrenmeye duyduğum ilgi ile başta Erickson Koçluk Okulu programları olmak üzere kişisel gelişim ve psikoloji alanında pek çok eğitim aldım. İntegratif psikoterapi alanında eğitim sürecime halen devam etmekteyim. ICF PCC unvanlı profesyonel koç ve aile danışmanı olarak bireylere, takımlara , ailelere ve kurumlara koçluk ve danışmanlık hizmeti vermekte, atölyeler ve seminerler düzenlemekteyim.

Dr. Marshall Rosenberg’in geliştirdiği Şiddetsiz İletişim ile 2017 yılında tanıştım. Deniz Spatar’dan aldığım Kalp Diline Giriş ve Şiddetsiz İletişim Yıllık Eğitimleri; şiddetin dil, düşünce ve iletişim tarzımızı nasıl derinden etkilediğini daha iyi anlamamı sağladı. 2020 yılında Şiddetsiz İletişim Yöntemini Türkiye’ye tanıtan Vivet Alevi’nin sunduğu Şiddetsiz İletişim ile Arabuluculuk Eğitimine katıldım. Bugüne kadar Ulusal ve Uluslararası Şiddetsiz İletişim eğitmenlerinin farklı eğitimlerine katılma şansım oldu. Şiddetsiz İletişim Yönteminin, şefkatli uzlaşı diliyle çatışmalara barışçıl çözümler sunmasına, yaşamın ve ilişkilerin kalitesini dönüştürüyor olmasına hayranlık duyuyorum.

Şiddetsiz İletişim yolculuğuma, sertifikalı eğitmen adayı olarak farklı keşif, büyüme, öğrenme ve derinleşme süreçleriyle devam ediyorum. Şiddetsiz İletişim’den öğrendiklerimi, hayatıma kattığı zenginliği, tüm öğrenme ve deneyimlerimle bütünleştirerek paylaşımlar yapıyorum. İlişkilerde bireylerin eylemleri ve sözleriyle yarattıkları şiddet yerine; kendileri, başkaları ve dünya ile barış içinde yaşamalarına, hayata hizmet eden seçimler yapabilmelerine katkı sunmak niyetiyle atölyeler, seminerler, alıştırmalar ve koçluk hizmetleri sunuyorum. 

Benim için dünyadaki barış ve toplumsal dönüşüm bireyin kendi dönüşümü ile daha aileden başlıyor. Şiddetsiz İletişimin yaygınlaşması, hayatın içinde yaşanması ile daha şefkat dolu bir dünya vizyonu çalışmalarımda beni motive ediyor.

 

 

Daha fazla bilgi için: beyhan@beyankocluk.com

                                   https://www.beyankocluk.com

 

IMG_8960 (2).JPG
bottom of page