top of page

Şiddetsiz İletişim için Ne Dediler?

“Marshall Rosenberg, bize sağlığımızı ve ilişkilerimizi geliştirecek en etkili araçları sağlamaktadır. Şiddetsiz İletişim, ruhları buluşturarak, birçok iyileştirme gerçekleştirmiştir. Yaptıklarımızda eksik olan unsurdur.”

Deepak Chopra, Ageless Body ve Timeless Mind kitaplarının yazarı 

 

 

“Eğer siz toplumdaki suçluları ve onların kurbanlarını iyileştirmeyi önemsiyorsanız, bir başlangıç yapmak son derece önemlidir. Şiddetsiz İletişim bu yolda atılacak en büyük adımdır.”

Bir hapishane tutuklusu

 

 

“İnancım şu ki, bu kitaptaki prensipler ve teknikler gerçekten dünyayı değiştirebilir; ama daha önemlisi, eşinizle, çocuklarınızla, komşularınızla, iş arkadaşlarınızla ve etkileşim içinde olduğunuz tüm insanlarla paylaştığınız ortak yaşamınızın kalitesini değiştirebilir. Ne kadar tavsiye etsem azdır!”

Jack Canfield, Chicken Soup for the Soul kitabının yazarı

“Bir öğretmen olarak çocuklarla daha derin bağlantılar kurmakta Şiddetsiz İletişim bana imkan ve güç veriyor. Çocuklar derinden kabul görülmeyi seviyorlar ve buna karşılık veriyorlar. Ebeveynler duyulduklarını söylüyorlar. Çözümler daha kolay ve doğal olarak oluşuyor. Meslektaşlar arasındaki çelişkiler ve yanlış anlaşılmalar şimdi daha derin bağlar kurmak için birer fırsata dönüşüyor. Öfke, depresyon, utanç ve suçluluk, bana karşılanmayan bir ihtiyacın var olduğu gerçeğini fark etmeme yardım eden arkadaşlar oluyorlar. Bu kitabı okuyun!”

Oregon’dan bir öğretmen

 

“Marshall Rosenberg’in kitabı “Şiddetsiz İletişim: Bir Yaşam Dili”, iletişim becerilerini geliştirmek isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir yapıttır. Kitaptaki kavramları uygulamak, okuyucuyu daha sevecen, şefkatli ve şiddet içermeyen bir yolla diğer insanları anlamak, onlarla beraber yaşamak ve aynı zamanda şefkati dünyada daha çok teşvik etmek için bir rehber olacaktır.”

Marianne Williamson, Everyday Grace: Having Hope, Finding Forgiveness and Making Miracles kitabının yazarı 

 

“Şiddetsiz İletişim, çok sayıda değişik durumun mediasyonu (arabuluculuk) ile ilgili hikayeler ve anekdotlarla dolu: aileler, şirketler, polisler, çeteler, Ruanda köylerindeki aşiret reisleri, İsrailliler ve Filistinliler. Yazar, birçok anlaşmazlıkta, “düşman” taraflar birbirlerinin ihtiyaçlarını duyduğu zaman, şefkatle bağ kurabildiklerini ve daha önce aşılması imkansız görünen çıkmazlara yeni çözümler bulabildiklerini anlatmaktadır. Bu iletişim modelini çok net açıklayan kitapta, yazar, fikirlerini kolay okunan bir düzen içinde derlemiştir. Daha ustaca konuşma yeteneğini kazanmak isterseniz bu kitabı hararetle tavsiye ederim.”

Diana Lion, Buddhist Peace Fellowship Turning Wheel Magazine

“Şiddetsiz İletişim, barış ve ortaklık için güçlü bir araçtır. Bize empatiyle dinlemeyi, aynı zamanda özgün duygu ve ihtiyaçlarımızı nasıl ifade edeceğimizi gösterir. Marshall Rosenberg, daha az şiddet içeren, daha sevecen bir dünya için acil olarak gerekli olan pratik becerileri geliştirme ve öğretme dehasına sahiptir.”

Riane Eisler, The Chalice and the Blade, Tomorrow’s Children, The Power of Partnership kitaplarının yazarı 

 

 

“Şimdi farkına varıyorum ki, benim iletişim tarzım, son derece yargılayıcı ve kusur bulmak üzerine kuruluymuş. İş arkadaşlarım da ben de çok mutsuzduk. Şimdi ise çok meşgul olsam da kendimi daha sakin ve gevşemiş hissediyorum. Artık hata arama veya suçlama ihtiyacı hissetmiyorum. Sahibi olduğum ve yönettiğim iş yerinde 33 yıldan beri ilk defa herkes benimle çalışmaktan mutlu.”

Kaliforniyalı bir iş adamı

bottom of page