top of page

Şiddetsiz İletişim'i Öğrenmenin Yolları

Bugün dünyanın dört bir yanında çalışan 600'ün üzerinde sertifikalı eğitmen bulunuyor.

 

Şiddetsiz İletişim'i öğrenmek için dört seçenekten yararlanabilirsiniz:

CNVC Sertifikalı Eğitmenlerin Kendi Bağımsız Eğitim Programları: Bölgenizde sunulan Eğitim Programları ile ilgili bilgi almak için yakınınızda bulunan CNVC Sertifikalı Eğitmen ile bağlantıya geçin. Her eğitmen kendi programını uygulamada bağımsızdır. Türkiye’de, Türkçe konuşan CNVC Sertifikalı Eğitmenler Vivet Alevi Judy Bleil Saruhan, Deniz Spatar ve Özgen Saatçılar, Şükrü Bozkurt ve Canan Çelikoğlu İrtem, Sevgi Fatoş Özer, Duygu Karaca, Ceyda Hirsch, Hülya Tosun, Gonca Fide'dir. 

CNVC IIT- International Intensive Training / Uluslararası Yoğunlaştırılmış Eğitim: 

Uluslararası Yoğunlaştırılmış Eğitim, 9 gün süren, Şiddetsiz İletişim'i yaşamak ve derinleştirmek için tasarlanmış bir programdır. 30 ila 80 kişi arasında katılımın olduğu ve CNVC Sertifikalı Eğitmenlerin sunduğu IIT’nin amacı, zaman sınırını genişleterek, insanların Şiddetsiz İletişim sürecini topluluk içinde yaşayarak ve uygulama becerilerini geliştirme olanağını bulmalarını sağlamaktır. 

 

CNVC Sertifikalı Eğitmenler ile Seminer ve Atölye Çalışmaları: Çevrenizde CNVC Sertifikalı Eğitmenler ile seminer ve atölye çalışmaları düzenlemek için irtibata geçebilirsiniz. 

CNVC Sertifikalı Eğitmenlere ulaşmak için web sitesine bakabilirsiniz: https://www.cnvc.org/cert-directory-home-country-only 

Girişimler/Gruplar: Dostlarınız, komşularınız veya iş arkadaşlarınızla bir araya gelerek, birlikte Şiddetsiz İletişim öğrendiğiniz ve uyguladığınız gruplar oluşturabilirsiniz. Bu gruplar kendi aralarında toplanıp CNVC tarafından denetlenmez; ama pek çok kişi bu imkandan yararlanıp öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Daha fazla bilgi için yerel destek gruplarına bakınız.

bottom of page