top of page

No Fault Zone (Hatasız Bölge Oyunu)

Tüm dünyada Şiddetsiz İletişim’i kolay ve eğlenceli biçimde öğrenmeye ve deneyimlemeye hizmet eden The-No-Fault-Zone oyununu artık Şiddetsiz İletişim Derneği adına Türkçe de sunuyoruz. ABD’li Şiddetsiz İletişim eğitmenleri Sura Hart ve Victoria Kindle Hodson tarafından geliştirilen oyun, okullarda, ailelerde, kurumlarda diyalogları yönetmek, sorunları çözmek, empati kurmak ve anlaşmazlıkları gidermek için 5 yaşından 95 yaşına herkesin kullanabileceği basit, etkili ve eğlenceli bir araç.

Şiddetsiz İletişim Derneği yararına bağış karşılığı oyunu edinmek için nfzoyunu@gmail.com adresine yazabilirsiniz. Oyuna ait demo'yu aşağıda türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.

2018 "Öğrenme İçin Duygulara Yer açmak" etkinliğinde Vivet Alevi'nin hatasız alan oyununu tanıttığı konuşmayı paylaşıyoruz. ( Cebit tarafından kayda alınmıştır.)

Öğrenme İçin Duygulara Yer Açmak etkinliği kapsamında 30 Eylül 2018'de, Şiddetsiz İletişim Derneği ile Baska BirOkul Mümkün ortaklaşa No Fault Zone (Hatasız Alan) atölyesi gerçekleştirdi ve  oyunu öğrenmek isteyen öğretmenlerle bir araya gelindi. CNVC Sertifikalı şiddetsiz iletişim eğitmeni Judy Bleil Saruhan ve Feyza Eyikul’un yürütücülüğünü yaptığı atölyeden Ümit Potur'un hazırladığı video.

bottom of page