Bize Ulaşın

Bize ulaşmadan önce sık sorulan soruları aşağıdan incelemenizi öneririz. Sorularınızın cevaplarını burada bulabilir, yoğunluğumuzu azaltmaya katkı sağlamış olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Şiddetsiz İletişim eğitimleri hakkında nasıl bilgi alabilirim?


Türkiye’de sunulan güncel eğitimleri, alıştırma gruplarını aşağıdaki kanallardan takip edebilirsiniz: Şiddetsiz İletişim Türkiye Facebook Sayfası Şiddetsiz İletişim Türkiye Instagram Hesabı Şiddetsiz İletişim Türkiye Web Sitesi 'nde İlgilendiğiniz çalışma ile ilgili eğitimi sunan eğitmenle bağlantıya geçmek için; etkinlikler bölümünden her etkinliğin kendi duyuru sayfasında yer alan bilgi ve kayıt için verilmiş erişim adresi ile doğrudan irtibata geçerek yol alabilirsiniz.
Şiddetsiz İletişim öğrenmek için hangi eğitimden başlamalıyım?


Eğer Şiddetsiz İletişim’le yeni tanışıyorsanız, tanıtıcı metninde “Şiddetsiz İletişim’e giriş niteliğinde” ifadesi bulunan bir eğitime katılarak ilk adımı atabilirsiniz. Giriş eğitimi koşulu bulunmayan tematik atölyelere ve alıştırma buluşmalarına katılarak da bu yaklaşımla tanışabilirsiniz.
Yıllık eğitim almak için ne yapmam gerekir?


Yıllık eğitim (Temel Eğitim Programı) ve benzeri uzun süreli eğitimler, dönem dönem açıldıkça duyuruları iletişim kanallarından paylaşıyoruz. Bu tip uzun soluklu bir eğitime katılmadan önce, Şiddetsiz İletişim’e giriş nitelikli bir eğitime katılmış olmanızı bekliyoruz.
Şiddetsiz İletişim eğitmeni olmak istiyorum; süreç nasıl işliyor?


Şiddetsiz İletişim’de ilerlemek ve bu yaklaşımı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız https://www.siddetsiziletisim.com/paylasmaninyollari sayfasını inceleyebilirsiniz.
Şiddetsiz İletişim kitaplarını nasıl temin edebilirim?


Ek olarak Türkçede yayınlanmış ilgili bütün Şiddetsiz İletişim kitaplarını https://www.siddetsiziletisimkitapligi.com sayfasından temin edebilir ve Instagram sayfasını takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/siddetsizkitaplik Bugüne kadar yayınlanmış kitaplar hakkında bilgi almak isterseniz kitaplar sayfamıza bakabilirsiniz.
No Fault Zone (Hatasız Bölge) oyununu nasıl temin edebilirim?


Tüm dünyada Şiddetsiz İletişim’i kolay ve eğlenceli biçimde öğrenmeye ve deneyimlemeye hizmet eden The-No-Fault-Zone oyununu Şiddetsiz İletişim Derneği adına Türkçe sunuyoruz. ABD’li Şiddetsiz İletişim eğitmenleri Sura Hart ve Victoria Kindle Hodson tarafından geliştirilen oyun, okullarda, ailelerde, kurumlarda diyalogları yönetmek, sorunları çözmek, empati kurmak ve anlaşmazlıkları gidermek için 5 yaşından 95 yaşına herkesin kullanabileceği basit, etkili ve eğlenceli bir araç. Şiddetsiz İletişim Derneği yararına bağış karşılığı oyunu edinmek için nfzoyunu@gmail.com adresine yazabilirsiniz. Oyuna ait demoyu aşağıdaki linkten Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz: https://www.siddetsiziletisim.com/nofaultzone
Sizden bireysel empatik destek / koçluk almak istiyorum, nasıl ilerleyebilirim?


Bu linkteki soru formunu doldurarak isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Kurumum için Şiddetsiz İletişim eğitimi almak istiyorum; nasıl teklif alabilirim?


Bu linkteki soru formunu doldurarak isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Kurumumda Şiddetsiz İletişim başlıklı bir söyleşi / webinar için konuşmacı ağırlamak istiyorum; nasıl teklif alabilirim?


Bu linkteki soru formunu doldurarak isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Kurumum için / bireysel olarak Şiddetsiz İletişim’le arabuluculuk desteği almak istiyorum; nasıl ilerleyebilirim?


Bu linkteki soru formunu doldurarak isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Derneğinize nasıl üye olabilirim?


Derneğimiz Şiddetsiz İletişim eğitmenlerinin topluluğudur. Şiddetsiz İletişim Derneği’ne üye olmaya dair bilgi edinmek için bu linke göz atabilirsiniz:
Şiddetsiz İletişim’le ilgili resmî toplantılar düzenleyip bunların tanıtımını yapabilir miyiz?


Eğer Şiddetsiz İletişim deneyimlerinizi seminer veya alıştırma grubu benzeri çalışmalarla sunuyorsanız, seminerlerinizin, materyallerinizin üst başlığında, başlığında veya alt başlığında veya kartvizitlerinizde, broşürlerinizde, e-posta adreslerinizde veya web sitelerinizin adlarında aşağıdaki kavramları kullanmaktan kaçınmanızı rica ederiz. Ancak, Şi paylaşımlarınızda, eğitim materyallerinizin ve tanıtım dokümanlarınızın iç metinlerinde bu kavramları kullanabilirsiniz. CNVC Sertifikalı Eğitmen olmayanlar tarafından kullanılmak üzere alternatif isimler ve/veya başlıklar listesi oluşturulmasına dair ricalar aldık. Niyetinizi ve kişisel odağınızı tanımlayan başlıklar bulmanız konusunda yaratıcılığınızı, seçiminizi ve özgürlüğünüzü teşvik etmek isteriz. Alternatifler içeren belirli bir liste oluşturmanın destekleyici olmaktan çok kısıtlayıcı olacağını tahmin ediyoruz. Bunun yerine, Şİ’nin yaşamımıza katkılarının güzelliğini ifade edecek pek çok yol olduğunu hatırlayarak sizi yaratıcılıkta sınır tanımamaya davet ediyoruz. Marka tescilli kavramlar şunlardır: ● ŞİDDETSİZ İLETİŞİM: BİR YAŞAM DİLİ ● ŞİDDETSİZ İLETİŞİM MERKEZİ (CENTER FOR NONVIOLENT COMMUNICATION) ● CNVC ● USPTO (reg. no. 2460893) ile kayıtlı logo:

 

Şiddetsiz İletişim Topluluğu

 Yusuf Kamil Paşa Sk. N.3 D.28 
Cağdaş Apt. (Barış Manço Müzesi yanı)
Caferağa Mahallesi 34710 MODA-Istanbul

E-posta

info@siddetsiziletisim.com