top of page

Bilge Yenidağ Aksoy

2014 yılında Şiddetsiz İletişim ile tanıştı. Bi’Doz Empati Farkındalık Atölyeleri ile kapalı gruplara farkındalık atölyeleri sunuyor ve bireysel empati görüşmeleri yapıyor. Aynı amaç için bir araya gelmiş, topluluk olmaya çalışan grupların iletişim dilinin daha şefkatli bir hale gelmesini önemsediği için küçük topluluklarla çalışıyor.  

 

Çocukluğundan itibaren “her şey yolundaymış” gibi, “bir şey yokmuş” gibi yaparak büyüdü. Bu süre zarfında bedeninden ve duygularından kendini kopararak hayatta kalmayı başardı.

 

2014’te Şiddetsiz İletişim ile yani duygu ve ihtiyaçları ile tanıştıktan sonra 16 sene boyunca kullandığı antidepresanı bırakarak duygularına, acılarına daldı… Çıkması 2-3 sene aldı, halen daha eski acılarına dokunduğu zamanlar sıklıkla oluyor, şefkatle olanı olduğu gibi kabul etmeyi, duygularını hissedebilmeyi deneyimliyor. Artık “yolunda değil” “üzüldüğüm bir şey var” diyebildiği için mutlu ve huzurlu…

 

Toplumsal dönüşümün ve dünyadaki barışın ancak insanın kendi içsel barış hali ile mümkün olabileceğini düşünüyor, bu nedenle kendisini dönüştüren bu tekniği insanlarla paylaşmayı kıymetli buluyor.

 

Sivil alanda dezavantajlı gruplar için çalışan Bilge Aksoy, Vivet Alevi’nin asesörlüğünde Şiddetsiz İletişim yolculuğuna sertifikalı eğitmen adayı olarak büyümeye ve öğrenmeye devam ediyor.

https://www.instagram.com/bi_doz_empati

https://www.instagram.com/bilge.yenidag.aksoy

Daha fazla bilgi için: bilgeyenidag@gmail.com

foto.jpg
bottom of page