top of page

Bilge Yenidağ Aksoy
CNVC Sertifikalı Eğitmen

Hayalini kurduğum dünyada; insanların iç barış ve huzur içinde olduklarını, bu sayede tüm dünyada yaşayan tüm canlılarla daha anlayışlı ve şefkatli alanlar yarattıklarını düşlüyorum.

 

Kurduğum hayale yaklaşmaya çalışırken bana en çok hizmet eden yöntem Şiddetsiz İletişim oldu. Kişilere, kendileri ile daha bağlantılı olmaları ve iç barışlarını arttırmaları için empatik koçluk sunuyorum. Bu yolculukta arzu eden danışanları da Aile Dizimi çalışmalarıyla destekliyorum.

 

Kendi deneyimimde; Şiddetsiz İletişim bilinci ile organizasyon içinde bir kişinin güçlü empatik becerilerinin çalışma ortamını nasıl değiştirdiğini, bağlantının verimliliğe ve üretkenliğe nasıl olumlu etki yarattığını deneyimledim. Belli bir amaç için bir araya gelmiş topluluklarda (kurumlar, vakıflar, dernekler, okullar vb) bu deneyimi yaymak için eğitimler vermek, çalışma hayatındaki kişilere eğitimler sunmak ve empatik koçluk görüşmeleri ile onları desteklemek vizyonumun bir parçası.

 

Öte yandan 2000’lerin başından beri kendime sorduğum “her şeyin başı eğitim ama nasıl bir eğitim” sorusu ile başlamış olduğum alternatif eğitim yöntemlerine ilgim beni Waldorf pedagojisi ile tanıştırdı ve Türkiye’deki öncü hareketin içinde yer almama vesile oldu. Bu anlamda alternatif eğitim alanında emek veren grupları ve öğretmenleri desteklemeyi kıymetli buluyorum.

 

İletişim kurmak için: bilgeyenidag@gmail.com

foto.jpg
bottom of page