top of page

Candaş Kılıç

1980 Ankara doğumluyum. Liseyi Ankara Fen Lisesi'nde okudum. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki tıp eğitimim ardından, İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikiyatri ihtisasımı tamamladım. Bir süre devlet hastanelerinde psikiyatrist olarak çalıştıktan sonra mesleğimi hayalimdeki gibi yapabilmek için istifa ettim. Halen özel psikoterapist olarak çalışmaktayım. 

Lise yıllarımdan beri insan psikolojisi ve kişisel gelişimle ilgilenmekteyim. Şiddetsiz iletişim kitabını ise ilk olarak Deniz Dinçel’den duydum. Daha sonra üyesi olduğum derneklerde, ortak değer ve hayallere sahip insanların bile karar alma ve uzlaşma süreçlerinde ne kadar zorlandıklarını ve hatta dağıldıklarını görünce bu konuda eğitim almaya karar verdim. Böylece 2011 yılında Vivet Alevi ile Şiddetsiz İletişim eğitimlerim başladı.  

Şiddetsiz İletişim’i öğrenmeye çatışma çözümü ve uzlaşı dilini geliştirmek için başlamış olsam da daha sonra bu yöntemin çok daha derin bir içeriği ve etkisi olduğunu deneyimledim.

Benim için Şiddetsiz İletişim karşımızdakinin dünyasını anlayıp onunla gönülden bağ kurmada çok etkili olduğu gibi kendi iç dünyamızla ilgili derin farkındalıklar sağlama açısından da bir o kadar etkili. Hayatıma birçok açıdan iyi gelen Şiddetsiz İletişim’e ve eğitimini aldığım Vivet Alevi’ye şükran duyarken, bu yöntemi başka insanlarla paylaşmak için de heyecan doluyum.

Daha fazla bilgi için: candasklc@gmail.com

bottom of page