top of page

Gizem Alav Şapçı
CNVC Sertifikalı Eğitmen

Viyana Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladığım lisans ve yüksek lisans öğrenimini psikoloji dalında alan kombinasyonuyla destekledim.

 

Kişiler arası iletişime ilgim ve toplumsal dönüşümün kişisel dönüşümle gerçekleşebileceğine inancım, yolumu Şiddetsiz İletişim'e çıkardı. Bu “yaşam dilini” Türkiye’yle buluşturan Vivet Alevi’nin eğitmenliğinde 2015’te başladığım Şiddetsiz İletişim yolculuğumun hayatıma kattığı zenginliği, başta çocuklarla ilgilenen yetişkinler olmak üzere, toplumun farklı kesimleriyle paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Kurduğum “Aile İçi Şefkat" oluşumu altında ebeveynlere ve öğretmenlere dönük atölyeler sunarken Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Başka Bir Okul Mümkün, Doum gibi kurumlar bünyesinde de programlar düzenliyorum.

 

Judy Bleil Saruhan ile geliştirdiğim Ebeveynliğin Kalbi programıyla anne-babalara ve öğretmenlere Şiddetsiz İletişim’e giriş ve devam eğitimleri sunuyorum. BBOM ve Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği ortaklığında, Sabancı Vakfı Hibe Programı’nca desteklenen “Katılımcı ve Barışçıl Sınıflar Projesi’nde “Yaşamı Zenginleştiren Eğitim” programını Vivet Alevi ve Judy Bleil Saruhan ile sundum.

Toplumda şiddetsizlik bilincinin yaygınlaşması niyetiyle Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği’nde aktif görev alıyorum. “Şiddetsiz İletişim: Bir Yaşam Dili” kitabının güncellenen baskısının çevirmenliğini ve Şiddetsiz İletişim temelli “Saygılı Anne-Baba, Saygılı Çocuk” kitabının yayına hazırlığını üstlendim. Global Şiddetsiz İletişim ağıyla etkileşim içinde, Gabriele Grunt’un mentorluğunda ve Deborah Bellamy’nin asesörlüğünde şiddetsizlik yolculuğuma devam ediyorum.


Şiddetsiz İletişim içerikli eğitimler veren ebeveynlere / öğretmenlere dönük 9 aylık uluslararası lider geliştirme programı “Parent Peer Leadership Program”a katılarak bu alandaki yetkinliğimi destekledim. Aynı zamanda Avusturya kökenli, hümanistik psikoloji temelli ABC Ebeveyn Ehliyeti® programının Türkiye’deki ilk lisanslı eğitmenleri arasında yer alıyorum.

Hakan’ın eşi, Güneş’in annesiyim; ailemin işime, işimin aileme katkısını şükranla kutluyorum.

 

GizemAlavSapci2.jpg

https://www.instagram.com/ @aileicisefkat

https://www.facebook.com/aileicisefkat

0532 524 43 83

Daha fazla bilgi için: info@gizemalav.com

bottom of page