top of page

Hamdi Özgan

Profesyonel iş hayatıma  Fatih de Riyaziyeci Salih Zeki İlkokulun da okurken(1990) yaz tatillerinde aile dostumuzun işyerinde çalışarak başladım. Gel zaman git zaman çalıştığım işyerlerinin isimleri daha bilindik olmaya başladı Marmara Üniversitesini bitirdikten sonra Yapı Kredi Emeklilik, Pronet gibi firmların satış departmanlarında çalıştım. Hayatımdaki asıl dönüm noktam 2005-2006 yılları arasında ben kimim? ne yapmak istiyorum? hayata sunabileceğim katkım ne? soruları sormaya başladığımda katıldığım ICF onaylı koçluk eğitimleri  esnasında oluşmaya başladı.  Kendime ve etrafıma anlamlı işler yapmayı istiyorum derken Uluslararası bir danışmanlık firması olan FESTO nun Eğitim ve Danışmanlık bölümünde, Eğitim ve Danışmanlık  Müdürü olarak çalışmaya başladım.  Sonra danışmanlık mesleğinde hizmet verdiğim kurumları daha iyi anlayabilmek adına masanın diğer tarafına geçme kararı aldım. Samsung Türkiye ve PSA Peugeot Citroen Finansman A.Ş. de Eğitim Müdürü olarak çalıştım. Ocak 2014 de "Başka Türlü Bir Danışmanlık Mümkün" mottusuyla kurduğum İSTASYON360 firmasından önce  son kurumsal danışmanlık deneyimim  Management Center Türkiye (MCT Danışmanlık)’ de   Müşteri Çözümleri Yöneticisi olarak çalıştım. Orada da Danışmanlık ve koçluk hizmetleri verdim.

 

Orgizasyonel Gelişim, Transaksiyonel Analiz ve  ORSC™ ORGANIZATION AND RELATIONSHIP SYSTEMS COACHING alanlarında uzmanlıklarım var. 

 

2015 yılında ATÜ Duty Free firmasında gerçekleştirdiğim müşteri deneyimi projesi  Brandon Hall den «Best Learning Team» ile taçlandırıldı. Aynı proje 2017 yılında EDUCORP tarafından Eğitim ve Gelişim Alanında Başarılı Uygulaması seçildi. 2016  Yılında Hayat Kimya ile yürüttüğüm Liderlik Projesi TEGEP üzerinden Finale kalan 2 projeden biri oldu.                                                                                                                                          
Tam da kendi hayal ettiğim danışmanlık şirketimi kurma aşamalarındayken katıldığım bir eğitimde ihtiyaçların güzelliğini merak ederek  şiddetsiz iletişim yolculuğumda derinleşmeye başladım. O gün bugündür bu yolun içinde beraber yürüdüğüm kişi ve kurumların büyüme ve gelişmesine şiddetsiz iletişim aracını kullarak destek olmaya devam ediyorum.  Tüm bu yolculuğumun başlaması ve akışının halen devam etmesi eşim Öznur ve oğlumuz Ali Aras ın desteği ve işbirliğiyle devam etmektedir. Eşim ile birlikte gerçekleştirğimiz  ve anmaktan büyük bir memnuniyet duyduğum İSTASYON BEYLERBEYİ ndeki EMPATİ CAFE girişimiz ile  kurumların haricinde de Şiddetsiz İletişimi hayatın içinde-sokakta-yaşadığımız mahallede- yaşatmaya niyet ettik.

İşyerlerinde İletişim Eğitimleri, Kendine Empati, Romantik İlişkilerde Barış, Çatışma Çözümleri ve Bireysel Koçluk ile Arabuluculuk Desteği Konularında Çalışmalar sunuyorum.

 

hamdıcnvc.jpg
bottom of page