top of page

Judy Saruhan 

CNVC Sertifikalı Eğitmen

Şiddetsiz İletişim’de 2008'de başlayan yolculuğumda Türkiye’de Uluslararası Şiddetsiz İletişim (CNVC) Sertifikalı iki eğitmenden biri oldum. Şiddetsiz İletişim bilincini özellikle eğitim ve ebeveynlik alanlarında yaygınlaştırmaya odaklanıyorum.

Şiddetsiz İletişim’in uluslararası alanda yaygınlaşmasını desteklerken okullara, kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına ve özel gruplara İngilizce ve Türkçe giriş seminerleri ve iletişim atölyeleri düzenliyorum. Önem verdikleri konuda ilerlemek için desteğe, netliğe ve somut yollara ihtiyaç duyan bireylere birebir empati seansları ve empatik koçluk da sunuyorum. 

Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği’nin kurucu üyeleri arasındayım; dernekte “eğitimde Şiddetsiz İletişim” odaklı projelerle ilgileniyorum. 2016-2017 yıllık Şiddetsiz İletişim Temel Eğitim Programı’nda Vivet Alevi ve Deniz Spatar ile eğitmenliği paylaşıyorum.

Yaratıcı yönümü resim yaparak ifade etmekten hoşlanıyorum. Kendi seminerlerimde de kullanmak üzere resimler yapıyorum ve Şiddetsiz İletişim farkındalığını sanat yoluyla artırmak için sergi hazırlıklarımı sürdürüyorum. ABD’de doğup büyüdüm; eşim, oğlum ve kızımla 25 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. 

Daha fazla bilgi için: bleilhere@yahoo.com

bottom of page