top of page

Sevgi Fatoş Özer
CNVC Sertifikalı Eğitmen

ŞİDDETSİZ İLETİŞİM YOLCULUĞUM…

Sezgisel olarak bir şeylerin doğaya uygun olmadığını bilen yanımla, yıllarca aradım ne aradığımı bilmeden.

İçine doğduğum dünyadan kariyerim, param ve bir de aşkım olursa mutlu olacağımı öğrenmiştim.

“Haydi şimdi bunlara sahip olma zamanı Sevgi” diyerek kolları sıvadım. Bugünkü konforumu sürdürecek kadar kariyer ve para sahibi olmuştum ve içimdeki boşluk sanki daha derinleşmişti.

“Tamam anladım” diye düşündüm “eksik olan aşktı onu da yaparsam bu iş tamam” haydi bir kez daha yola çıkma zamanı ve evlendim. Yok yine olmamıştı içimdeki boşluk büyümekle kalmamış, derinleşmişti.

2006 yılında çok çeşitli başlıklarla eğitimler almaya başladım. Çocukluğumda eksik kalmış güven ihtiyacımı karşılamaya çalıştığımı anladım. Tamam anladım da nasıl yapacağım bunu ki hayata geçsin.

Yok olmuyor, yapamıyorum diyerek vazgeçtim.

2014 yılında, yolum ŞİDDETSİZ İLETİŞİMLE kesişti. Neyi anlamadığımı anladım.

Dış motivasyon olan kariyer, para, aşk STRATEJİ’ydi, İHTİYAÇ DEĞİLDİ. Bunlar güven, değer, önem ihtiyaçlarımı karşılamak için otomatik öğrendiğim stratejilerdi. Bu stratejiler ayrıca bu ihtiyaçları karşılamıyordu. Bunu anlamam (idrak) bayağı zamanımı aldı.

Aslında bu ihtiyaçları karşılamak için, kendi duygu ve ihtiyaçlarımın sorumluluğunu alabilecek bilince gelip, kendimi özenle ifade ederken seni de özenle duymaktan geçtiğini anladım ve yaşamaya başladım. Böylece hem kendimle, hem sevdiklerimle hem de hayatla güvene dayalı ilişikiler kurup geliştirebildim (iç motivasyon) ve devam ediyorum.

ŞİDDETSİZLİĞE ADANMIŞ BİR GÖNÜLLE, yolculuktayım. Şiddetsizliği her seçişim, bir sonraki seçimimi kolaylaştırıyor.

ŞİDDETSİZLİK YOLUNDA GEÇEN HER ANIMA BİN ŞÜKÜR

 

Yolculuğuma bireylere ve kurumlara eğitimler vermenin yanısıra birebir koçluk ve arabuluculuk hizmetleri sunarak devam ediyorum.

SEVGİHANIM_2.jpg

İnstagram ve facebook'ta @zihindenkalbe

0533 240 1094

Sevgi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.

Ova Sokak Altıner Sitesi A blok 1/2 Tuzla - İstanbul

Daha fazla bilgi için: sevgimozer@gmail.com

bottom of page