top of page

Şükrü Bozkurt

CNVC Sertifikalı Eğitmen

Öğrenmeye başladığımdan beri tüm bu süreçte Şİ sürecinin ilk başta düşündüğümden çok daha derin, dönüştürücü bir süreç olduğunu farkettim. Kendimle bağlantım arttı, insanları çok daha rahat dinleyebiliyorum, zor durumlarda, öfkelendiğimde, ya da çatışma ortamında kendimi karşımdakine empati yaparken buluyorum. Yakın arkadaşlarımdan çok değiştiğim, geliştiğim, iletişimimin daha yumuşadığı, öfkemin azaldığı konusunda geri bildirimler alıyorum. Her seferinde bu sürece başladığım ve azimle devam ettiğim için kendimi kutluyorum. 

 

Kasım 2018’den beri 1000’den fazla çalışanı olan Softtech Şirketinde (Türkiye’nin en büyük yazılım şirketi) eğitmen olarak çalışıyorum. Tek görevim tüm şirkete şiddetsiz iletişim öğretmek. İşyerinde çalışanlar ya da gruplar sorun yaşadığında arabuluculuk, koçluk yapıyorum. 

sükrübozkurt.jpg

Aynı zamanda başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Şiddetsiz İletişim eğitimleri sunuyorum. Giriş eğitimleri ve yıllık temel eğitimlerin yanı sıra utanç, kızgınlık, suçluluk, çatışmaları dönüştürmek, kendine şefkat gibi konularda tematik eğitimler veriyorum. Erkeklerle biraraya gelip "erkek çemberleri" kurarak erkekler arasında da Şİ konusunda farkındalık yaratmak, Şİ bilincini yaymak istiyorum. Erkeklerin de tüm insanlar gibi Şİ'ye, empatiye, kendileriyle bağlantıya, duyulmaya, anlaşılmaya, takdire çok ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Şiddetsiz iletişimi önce kendimizi, sonra etrafımızı, işyerlerimizi, toplumu ve dünyayı değiştirecek, dönüştürecek içsel ve manevi bir süreç olarak görüyorum. Yüreğimiz ve niyetimiz şiddetsiz değilse ağzımızdan çıkan sözler ne kadar şiddetsiz ve etkileyici olsa da insanlarla iletişimin kopacağını düşünüyorum ve görüyorum. 

Daha fazla bilgi için: sukru-bozkurt@hotmail.com

bottom of page