top of page

Kimler Üye Olabilir?

Asli üyelik

Dernekler kanunu çerçevesinde derneğin belirtilen amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmak isteyen, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip, yasalara göre üyelikleri yasaklanmamış, Şiddetsiz İletişim Eğitim Programlarına katılan Şiddetsiz İletişim Kolaylaştırıcıları veya dernek asli üyelerinden en az iki kişi  tarafından önerilen ve yönetim kurulunda oy çokluğuyla kabul edilen kişiler asli üye olabilirler.

 

Onursal üyelik

Derneğe maddi ve manevi bakımdan önemli destek sağlamış bulunan asli üyelik koşullarını tümüyle taşımakla birlikte, yeterli Şiddetsiz İletişim eğitimi almamış olsalar bile derneğe onursal üye olarak kabul edilirler. Onursal üyeler karar ve seçim aşamalarında oy kullanmamakla birlikte diğer üyelik haklarından yararlanırlar.

 

Kimler üye olabilir?

  1. (NVC Supporter) Şiddetsiz İletişim Destekçisi: 10 gün/80 saat ve daha çok NVC-Şiddetsiz İletişim Temel Eğitimi almış kişiler - Onur üyesi.

  2. (NVC Facilitator) Şiddetsiz İletişim Kolaylaştırıcısı: En az 20 gün/160 saat NVC-Şiddetsiz İletişim Temel Eğitim ve İleri Düzey Eğitim Programlarına katılmış ve empati-alıştırma grup kolaylaştırıcılığı yapan kişiler - Asli üye.

  3.  (CNVC Trainer Candidate) Şiddetsiz İletişim CNVC Sertifikalı Eğitmen Adayı: CNVC Sertifika sürecine kaydolmuş, en az 30 gün/240 saat NVC-Şiddetsiz İletişim Temel Eğitim ve İleri Düzey Eğitimi'ni tamamlamış ve eğitim sunmaya hazır kişiler - Asli üye.

  4. (CNVC Trainer) CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitmeni: CNVC'nin değerli bulduğu nitelikleri tamamlayarak, CNVC sertifika sürecini tamamlamış eğitmenler - Asli üye.

  5. Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmenleri: Gerekli kriterleri yerine getirdikleri durumlarda empatik danışman, mediyatör (arabulucu) ve koç olarak da faaliyet gösterebilirler. 

 

Üyelik formunu doldurmak için tıklayınız. 

bottom of page