top of page

Yedim Ama Neden?


Tarihler: 25 Ekim, 1-8-17-22-29 Kasım, 6-13 Aralık – Online


Kolaylaştıranlar: Canan İrtem, Ece Özenç


Ne çok uğraşıyoruz değil mi, neyi ne zaman yememiz ya da yemememiz gerektiği ile. Yemek yemek gibi oldukça sıradan gözüken ancak günümüzde çeştili kaygılardan ötürü bir o kadar karmaşıklaşan bu aktivite ve ona dair alışkanlıklarımız üzerinden kendiniz ve bedeninizle bağlantı kurmak sizce mümkün mü?

Bu konuya merakınız varsa, biz önceki atölyelerin tadı damağımızda, 25 Ekim’de yeniden başlıyoruz. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız🌿 ——————— Yedim ama NEDEN? Biz yolu Şiddetsiz İletişim eğitimlerinde kesişmiş iki arkadaş (Canan ve Ece), çalışmalarımızdan birinde farkettik ki kilolarımızla barışık olmamıza rağmen içimizde özlemini duyduğumuz daha sağlıklı bir beden hayali var. O günden sonra yeme hallerimizin temel beslenme ihtiyacımız dışında hangi ihtiyaçlarımızı karşılamanın bir stratejisi olabileceğine dair düşünmeye başladık: *N’oluyor da kendimizi buzdolabının önünde ya da bişeyler atıştırırken buluyoruz? Gerçekten aç mıyız? *Yeme alışkanlıklarımız ve kendimizle ilgili yargılarımız neler? *Hayalimizi hangi durumlarda nasıl sabote etmeyi başarıyoruz? *Seçimlerimizin, seçim gücümüzün farkında mıyız? Davetimiz yemek ile kurduğumuz ilişkiyi gözden geçirip, yeniden düzenlerken; içimizde olup bitenle ve bedenimizle şefkatli bir bağlantı kurmak.

Şiddetsiz İletişim adımları ile ilerleyeceğimiz bu yolculuk, Pazartesi günleri zoom üzerinden saat 20.15-22.00 arasında gerçekleşecek 8 buluşmadan oluşmaktadır:

Bilgi ve kayıt için eozenc@gmail.com’dan bizimle kontağa geçebilirsiniz.

85 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page